KURS NAGRYWANIA MUZYKI

ZAJĘCIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Prawdopodobnie masz już do czynienia z muzyką. Być może grasz na jakimś instrumencie lub śpiewasz. Chciałabyś/chciałbyś nagrać kilka ścieżek wokalu, gitar, klawiszy i innych instrumentów, aby móc stworzyć jedną całość? Interesuje Cię temat nagrywania i rejestrowania dźwięku? Jeśli tak to ten kurs jest dla Ciebie!

Dowiesz się jak stworzyć własne studio domowe zwracając szczególną uwagę na sprzęt, akustykę pomieszczenia i oprogramowanie. Dowiesz się jaki program do nagrywania wybrać i jak się po nim poruszać. Ponadto poznasz metody nagrywania wokalu, gitar, czy klawiszy, abyś świadomie wiedziała/wiedział jak to się odbywa, a także dowiesz się jak to później edytować i ze sobą miksować. 

Dlaczego miałabyś/miałbyś przyjść z tym do mnie?

Jestem realizatorem dźwięku w Studio Semeion w Poznaniu, a także nauczycielem gry na gitarze. Cała przygoda zaczęła się jeszcze na studiach, gdzie zacząłem tworzyć muzykę i ją nagrywać. Miałem wtedy okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem Wojciecha Piotrowskiego ze studio Shaking House w Inowrocławiu. Cały ten świat muzyczny na tyle mnie zafascynował, że przyjechałem do Poznania i skończyłem kierunek realizatora dźwięku. W tym czasie miałem także okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie w WTK w Poznaniu.

Jak wygląda zaplecze sprzętowe?

Na potrzeby naszych zajęć mamy nowe i wyremontowane studio wyposażone w:

interfejs Behringer’a U-PHORIA UMC404HD, mikser analogowy Soundcraft Spirit SX, monitory bliskiego pola KRK Rokit 5 G4, zestaw kolumn JBL EON15P-1 i mikrofony:
RODE NT1-A,
Audio-Technica AT2031,
Audio-Technica PRO37,
– 4x Shure SM58,
– 3x BOYA BY-M1.

Dodatkowo instrumenty: gitary min. akustyczna Fender CD-100, elektryczna Jay Turser JT50 wraz z zestawem: wzmacniacz lampowy Bugera G5 Infinium + kolumna Bugera 212TS, multiefkt podłogowy BOSS ME-80, cajon J. Leiva model Zoco 2.0 i piano Yamaha Piaggero NP-12, dwa zestawy słuchawek studyjnych Superlux HD681.

Jak zajęcia wyglądają w praktyce?

Na każdych zajęciach otrzymujesz przygotowane przeze mnie materiały z wiedzą teoretyczną i zadaniami do ukończenia. W trakcie zajęć objaśniam co konkretnie w danym momencie powinniśmy zrobić. Może to być np. przygotowanie sesji nagraniowej, „omikrofonowanie instrumentu”, edycja ścieżki itp.

Jako, że DAW’y nie różnią się specjalnie niczym poza pokładowymi pluginami, czy interfejsem, dlatego podczas zajęć pracujemy w środowisku Cakewalk by Bandlab. Zagadnienia, które będziemy poruszać skupiają się m.in. na:
słuchaniu,
wiedzy teoretycznej,
sprzęcie,
warunkach (akustyce),
– praktyce
.

Standardowo zajęcia trwają 1h lub 2h (raz w tygodniu), abyś miała/miał czas na przyswojenie zdobytej wiedzy i praktykę w domu.

Ile kosztują takie zajęcia i w jakich godzinach się odbywają?

Zajęcia prowadzę od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 19:00 (wtorki od 9:00 do 17:00).

Koszt jednych zajęć:
60 minut60,00 zł,
kolejna godzina + 20,00 zł.

Płatność dokonywana jest zawsze po zakończonych zajęciach gotówką lub przelewem na konto z terminem płatności do 7 dni na podstawie wystawionego rachunku.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w Studio Semeion znajdującym się w budynku obok parafii św. Jana Kantego w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 86

Masz więcej pytań?

Pisz na adres mailowy: bartosz.waj@gmail.com lub dzwoń pod numer: 536 475 528

Sprawdź opinie na mój temat!

Dowiedz się, co o zajęciach myślą moi uczniowie:
-> Sprawdź opinie

Zobacz także...