Lekcja online - jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Zastanawiasz się nad lekcjami online, ale masz wiele wątpliwości? Obawiasz się, że to nie będzie to samo, co lekcja na żywo? Masz wiele pytań i szukasz odpowiedzi? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

lekcja gry na gitarze online

Co jest niezbędne, aby skorzystać z lekcji online?

Sprzętowo potrzebne będzie urządzenie z dostępem do Internetu, kamerka oraz mikrofon. Praktycznie każdy z nas posiada już smartfon lub laptop, który ma te podzespoły wbudowane. Osobiście korzystam z kamerki wbudowanej w laptop i mikrofonu pojemnościowego Rode NT1-A, dla lepszej jakości dźwięku.

Ponadto potrzebny będzie komunikator, dzięki któremu będziemy mogli się połączyć. Osobiście polecam darmowe oprogramowanie Skype, którego nie trzeba pobierać i instalować, ponieważ można  korzystać z niego online za pomocą przeglądarki.

Uwaga! Aby skorzystać z narzędzia należy zarejestrować nowe konto w serwisie Microsoft. Rejestracja jest prosta i darmowa. Potrzebujesz jedynie adresu email i hasła (możesz użyć także swojego numeru telefonu).

Link do narzędzia -> Skype

Jak umówić się na lekcje?

Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną i opowiesz mi o swoich doświadczeniach z gitarą oraz o tym, co dzięki lekcjom chcesz osiągnać. Pozwoli to przygotować indywidualny tok nauczania z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi teorii muzyki jak i utworami, które pomogą rozwinąć Twoje umiejętności gry na gitarze.

Następnie wspólnie ustalamy termin i godzinę, w którym odbędzie się lekcja.

Zajęcia prowadzę zazwyczaj od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 19:00. Dodatkowo w soboty w umówionych godzinach.

Jak wygląda i ile trwa lekcja online?

Lekcja trwa jedną godzinę. Podczas zajęć omawiam zazwyczaj przygotowane materiały dotyczące teorii muzyki, schematy lub opracowania piosenek (podręczniki w formacie .pdf lub filmy w formacie .mp4). Ponadto prezentuję ćwiczenia, które pomogą Ci w rozwoju Twoich umiejętności gry na gitarze. 

Ćwiczenia wykonujemy na przemian – pokazuję przykład, a później Ty go po mnie powtarzasz. Twoja kamerka skierowana jest na gryf, zatem na bieżąco obserwuję Twoją grę i koryguję pojawiające się błędy.

Jak często powinienem mieć lekcje?

Zawsze po skończonej lekcji otrzymujesz materiały, które trzeba przepracować w domu. Zatem najlepszą opcją będzie lekcja raz w tygodniu, aby później można było zweryfikować Twoje postępy w ćwiczeniach.

Oczywiście, jeżeli chcesz szybciej osiągnąć zadowalające wyniki to istnieje możliwość zrobienia dodatkowych lekcji.

Mam obawy co do sprzętu i połączenia internetowego.

Jeżeli nie jesteś do końca pewna/pewien, czy Twoja kamerka lub połączenie internetowe będzie wystarczające, to zdzwońmy się niezobowiązująco, aby to sprawdzić. Przekonasz się o jakości połączenia i sama/sam podejmiesz decyzję, czy chcesz skorzystać z lekcji.

Jeżeli okaże się, że podczas lekcji będą problemy z internetem lub jakimś urządzeniem, które uniemożliwi Ci uczestnictwo w lekcji to możemy ją przełożyć na inny termin. Jeżeli problem będzie trwał dłużej to mogę nagrać dla Ciebie przygotowaną lekcję.

Masz więcej pytań?

Napisz na adres: bartosz.waj@gmail.com lub zadzwoń pod numer: 536 475 528.

Zobacz także...

blog_gitarowy Tags:

Dodaj komentarz